Bugun...
BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ


İsmail Hakkı Akkiraz KİRAZHOCAOĞLU
 
 

Büyük Kudüs Mitingi

Bismillahirrahmanirrahim
Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah (c.c)’a hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize âline ve sahabelerine olsun.
 
30 Temmuz 2017 Pazar günü Saadet Partisi’nin organize ettiği ve STK’ların da destelediği “Büyük Kudüs Mitingi” Yenikapı miting alanında milyonların katılımıyla gerçekleşti. İnkârcı Beni İsrail, Allah’a ve ataları Yakub (a.s)’a verdikleri İslam sözünü unutarak zulüm yoluna saptılar. İtikat ettikleri batıl inanışlar adına coğrafyamızı ve bütün dünyayı kan gölüne çevirmeyi, yerine getirilmesi gereken bir görev saydılar. Biz insanız, siz kölesiniz dediler ve insanları yerlerinden yurtlarından ettiler. Son olarak Mescidi Aksa’yı ibadete kapattılar. BAKARA 114: “Allah’ın mescitlerinde O’nun ismini zikretmeyi engelleyen ve oraların yıkılmasına çalışandan daha zalim kim olabilir? Aslında bunların oralara ancak korkarak girmeleri gerekir. Onlar için dünyada bir aşağılanma, ahirette büyük bir azap vardır.” Beni İsrail, bu ayette bildirilen zulmü işlemekten çekinmemiş ve insanları Allah’a ibadet etmekten alıkoymuştur. Bu ve benzeri zulüm ve fesat olayları karşısında kıyam etmekle mükellef olan Müslümanlar, bardağı taşıran bu son olay karşısında Yenikapı meydanına insan seli halinde akın etmişler ve meydanı hıncahınç doldurmuşlardır. Bu şuurlu topluluk, İsrail’i, yaptığı bütün zulümler sebebiyle lanetlemiş, uyarmış ve terbiye olmaları için nasihatte bulunmuştur. İsrail bilmelidir ki gittiği yol yanlıştır ve bu yolun sonunda yok olmak vardır. Bu yok oluş, şuurlu Müslüman toplulukların kıyamı ve direnişi ile olacaktır. Yenikapı mitingi bu bakımdan kıyamın ve direnişin işaret fişeği olmuştur. İslam’ın ve Müslüman’ın gücü Allah’ın gücüdür ve bu gücü kimse yenemez. İSRA 16: “Biz bir ülkeyi helâk etmek istediğimiz zaman, onun varlık ve güç sahibi önde gelenlerine emredeceğiz. Böylelikle onlar, onda bozgunculuk çıkarırlar. Artık onun üzerine söz hak olur da, onu kökünden darmadağın ederiz.” Bu geçmişte olmuş ve gelecekte de olacak olandır. Bu hükmü değiştirmeye ne İsrail’in ne de ABD ve İşbirlikçilerinin gücü yetmeyecektir ve sonunda darmadağın olacaklardır.
 

ZULÜM EBEDİ OLAMAZ

Milli Görüşün merhum lideri Erbakan hocamızın şu tembihatı bugün daha da iyi anlaşılmaktadır: “Ey yürekleri dağlar kadar büyük ve azimleri kayalar kadar sağlam Milli Görüşçüler, Saadet Partililer, ne olursa olsun gelecekten asla ümit kesilmeyecektir. Tarihe bakın, inancınıza sarılın, Milli Görüş’e sarılın. Zulüm ebedi olamaz. Kötülük Mutlaka hüsrana uğrayacaktır. Olanları ve olacakları bilmek, sadece entrikaların nasıl döndüğünü daha iyi anlamaya yarar, buda önümüzde aydınlatıcı ışık olur. Bildiğimiz arttıkça daha iyi nasıl mücadele edeceğimizi de daha iyi biliriz. İnsan bastığı zemini tanırsa kaymadan nasıl duracağını da bilir.” Yenikapı meydanını dolduran ümmet, Milli Görüş şuuru ile bu meydanı patlatmıştır.
 

YANKILAR

Bu miting ve verdiği mesajlar, dünya basınında geniş bir yer bulmuştur. İsrail basını bu mitingi “vazgeçmeyecekler” şeklinde okumuştur. Teselli oldukları şey ise, hükümet yetkililerinin bu mitinge katılmamış olmasıdır. ABD’den İngiltere’ye, Tel Aviv’den Brüksel’e birçok merkezde bu miting yakından izlenmiş ve yaşanan ihtişamı görmezden gelememişlerdir. İngiliz Haber Ajansı Reuters, Büyük Kudüs mitingini “Saadet lideri Karamollaoğlu; “Bu meydanı sadece Gazze görmüyor, bugün Tel Aviv’in de gözü bu alanda. Netanyahu bu güçten korkuyor” diyerek İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’ya göndermede bulundu” ifadeleri ile vermiştir. Büyük Kudüs mitingi dosta güven, düşmana ise korku salmıştır.
 

MESAJLAR  

Büyük Kudüs mitinginde yapılan konuşmalar ile verilen net mesaj “Kudüs sahipsiz değildir” mesajıdır. Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk mitingin önemini şu sözleri ile ifade etmiştir: “İsrail’e Lanet ve Filistin’e Destek’ mitingiyle bütün dünyaya, millet olarak zulme karşı olduğumuzu, haktan yana olduğumuzu, esaret ve köleliğe, sömürülmeye karşı olduğumuzu bir kere daha bütün dünyaya ilan ediyorsunuz. Siz, inançlı ve şuurlu kardeşlerimiz olarak, bugün Milli Görüşçülerin davetine katılıp, ‘İsrail’e Lânet Ve Filistin’e Destek’ haykırışıyla, bu muhteşem manzaranızla, bu asil duruşunuzla ve davasına inanan insanların kararlılığıyla Resulullahın çağrısına uymuş, zulme dilinizle karşı koymuş oluyorsunuz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, şayet bu zulüm kesilmez ve bu vahşet durmazsa 1,5 milyar İslam âlemi bu zulmü eliyle de düzeltmesini bilecektir.” Saadet Partisi Genel başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı konuşmada özetle şu mesajı vermiştir: “Milli Görüşçüler olarak bizler, Kudüs’ü her zaman İslam Birliği’ne giden yolun mihenk taşı olarak gördük. Bu sebeple Milli Görüşçüler olarak hep, Kudüs’ü ülkemizin ve dünyanın gündeminde tutmak için, mitingler yapmayı önemli bir görev olarak bildik. Kudüs, kuşatma altındadır ve aynı zamanda bu kuşatma küresel bir kuşatmadır. Bu küresel kuşatmaya ancak küresel bir direnişle karşılık verebiliriz. Kudüs’ün kurtuluşu için lafa değil icraata ihtiyacımız var. Çünkü ırkçı emperyalizm laftan değil ancak ve ancak güçten anlar. Bu itibarla, başta kendi coğrafyamız olmak üzere bütün insanlığa, barış ve huzuru getirecek olan İslam Birliği’nin kurulmasını bir an evvel gerçekleştirmeliyiz.”
 
Büyük Kudüs Mitingi’ne video konferans ile bağlanan Hamas Lideri İsmail Haniye ise şunları söylemiştir: “Bu büyük miting ile Türkiye’de Kudüs için kucak açtınız. Sizlere Beytü’l Makdis’ten selam ediyorum. Siz, ümmetin mesajını tüm dünyaya ilettiniz. Tarihin şahane sayfalarına bakarsak orada Osmanlı’nın eminliğini, adaletini görürüz. Abdülhamit Han diyordu ki; ‘Vücudumun parça parça kesilmesi, Kudüs’ün parçalanmasından daha hayırlıdır.’ Siz de bugün aynı şekilde Aksa için, Kudüs için kendinizi feda etmeye hazır olduğunuzu ispat ediyorsunuz. Size teşekkür ediyorum. Bilhassa Milli Görüş hareketine, Saadet Partisi’ne teşekkür ediyorum. Rabbim gücünüzü arttırsın. Allah yardımcınız olsun.” Selam hidayete tabi olanlara…


Bu yazı 1320 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ?


YUKARI